Autoprojekt: 911 Hamlet – Metsakutsu hakkab vana Porschet üles vuntsima

Muusik Metsakutsu unistus on Porsche 911 klassik ja me kutsume Sind kaasa tema unistuse täitumise teekonnale. Kuidas leida see õige auto? Mida jälgida autot ostes? Millised tööd ühte klassikut ees ootavad? Teie ees on videopäeviku “Autoprojekt: 911 Hamlet” kõige esimene sissejuhatav episood.

Autofännid teavad, et kui oled hobiautoga hamba verele saanud, siis pikalt ilma ei püsi ja nüüd ongi uus Porsche klassiku projekt ette võetud. Foto- ja videohuviline noormees on otsustanud auto vuntsimise teekonnast videopäeviku filmida ning meil on eksklusiivselt võimalus teieni tuua videopäeviku “Autoprojekt: 911 Hamlet” kõige esimene sissejuhatav episood. Kärsitumad võivad kohe loo lõppu kerida, aga teistel soovitame lugeda, miks ja kuidas see kõik üldse algas.

“Kuna ma ise autosid ei ehita, siis saan asja vähemalt filmida, eks. Autoprojekt: 911 Hamlet on minu teekond oma unistuste autoni. Olen pikalt fantaseerinud Porsche 911-st. Müüsin eelmisel aastal selle sama unistuse nimel isegi oma 4 aastat hoole ja armastusega ehitatud 1991. aasta BMW E30 maha.

Minu jaoks on autokultuur algusest peale olnud 50% autod ja 50% fotod ning videod autodest. Mulle meeldib pildistada ja sellepärast tundsin, et kui oma 911 unistust teoks hakkan tegema, tahan kindlasti seda video- ja fotoformaadis dokumenteerida ning digiruumis huvilistega jagada,” kirjeldab Metsakutsu.

 

Mida tähendab üldse Porsche mõistes klassik?

Kui sa võibolla Porschedega igapäevaselt kokku ei puutu, siis projekti peategelane ja muusiku nimetatud unistuste auto on Porsche enda kriteeriumite alusel klassikute alla liigituv Porsche 911 mudel 996.

Klassik tähendab Porsche keeles mudelit, mis on tootmisest maas vähemalt 10 aastat. Kõnealust autot toodeti aastatel 1998 kuni 2005. Mudel on mitmetel põhjustel väga märgiline ja mõneti mitte positiivsetel põhjustel.

Kuna see on esimene 911, mis liikus legendaarselt õhkjahutusega mootorilt vesijahutusega mootori peale, sai mõistagi uuendus puristidelt palju viha. Maapõhja vannuti ka uue “seebi” disainiga kere, kurikuulsaks said ka “praemuna-kujulised” esituled, mis on esimene (ja ka viimane) kord, kui Porsche 911 esituled ei ole ümmargused.

Samas suurte uuendustega 996 mudelit peetakse tihti ka 90-ndate lõpus natuke ummikusse jooksnud Porsche päästjaks. Uus auto tõi endaga koos ka uue efektiivse lähenemise auto tootmisesse. Tootmisarv oli Porsche kohta suur ja värske välimus meelitas auto juurde palju uusi kliente. 996 oli täielik hitt.

Miks just see Porsche?

“Porschel on täiesti eraldi ametlik haru Porsche Classic Partner, mis tegeleb vanade Porschede teel hoidmisega. Minu arvates üsna keskkonna sõbralik mõtteviis aidata ja motiveerida sellisel kujul vanadel autodel elu sees hoidma. 90ndad ja 2000ndad on mulle väga südamelähedane ajastu ja hindan disaini, innovatsiooni ja loomingut, mis selles ajas sündinud”, räägib Metsakutsu.

“See konkreetne auto on pärit aastast 2003, kus hakkasin tõsisemalt muusikaga tegelema ja algas teekond, mis on toonud mind täna siia. See mudel on piisavalt moderne, et ei pea harjumuspärastest mugavustest loobuma ja piisavalt retro, et säiliks see karakter ning omapära, mida selle ajastu autode juures väga väärtustan,” selgitab räppar oma sümpaatiat selle auto vastu.

Hoia autoprojektil silma peal 911 Hamleti Instagramis ning YouTube’i kanalil. Projektil on ka konkreetne tähtaeg, milleks on käesoleva aasta suvi. Loodame siis, et see peab ja saame peagi näha midagi päris erilist. Video esimene osa avalikustatakse eksklusiivselt just Autogeeniuse portaalis. Head vaatamist!

Allikas: auto.geenius.ee, autor Tarmo Tähepõld

Loe edasi